Castrol vēsture

Castrol dibināja Čārlzs “Cheers” Wakefield ar nosaukumu “CC Wakefield & Company”. 1899. gadā Čārlzs atstāja darbu Vacuum Oil, lai uzsāktu privātbiznesu, pārdodot smērvielas vilcieniem un smagajām mašīnām.

20tā gadsimta sākumā Veikfīlds personīgi pastiprināti interesējās par tehnikas jaunievedumiem automašīnām un lidmašīnām. Uzņēmums sāka izstrādāt smērvielas šiem  dzinējiem, kuriem nepieciešamas smērvielas un eļļas, un lai tās varētu nodrošināt dzinēju darbību no aukstas iedarbināšanas un palikt pietiekami biezas  ļoti augstās temperatūrās. Veikfīldas pētnieki atklāja, ka, savienojot rīcineļļu un augu eļļu, var tikt iegūti produkti, kas iztur augstāk pieminētās prasības. Jauno produktu viņi nosauca par “Castrol”. 

Castrol eļļa kļuva par pasaules ātruma un izturības rekordu sinonīmu. Sākot no Malkolma Kempbela zemes un ūdens ātruma rekordiem, kapteiņa Džona Alkoka transatlantiskajā  lidojumā, Castrol visu laiku  centās noturēties tehnoloģiju līderos. Ar nepārspējamu kvalitāti un izcilu sniegumu visnelabvēlīgākajos apstākļos, Castrol eļļas vēl joprojām ir vadošo uzņēmumu izvēle.

Palīdzējis auto un lidmašīnu pionieriem ar jauna veida motoreļļām, CC Wakefield sev atklāja jaunu mārketinga veidu: sponsorēšanu. Castrol nosaukums parādījās uz reklāmkarogiem un karodziņiem gan aviācijas pasākumos, gan autosacīkstēs un mēģinājumos pārspēt dažādus ātruma rekordur.

Līdz 1960. gadam motoreļļas Castrol vārds bija kļubis tik populārs, ka tika izlemts nomainīt kompānijas nosaukumu no CC CC Wakefield & Company vienkārši par Castrol Ltd. 1966. gadā Birmas naftas uzņēmums nopirka Castrol. 

1990. gadu sākumā Castrol ievērojot pieprasījum pēc dažāda veida smērvielām un eļļām, kas paredzētas veterānu, vintage, klasiskām automašīnām un motocikliem,  tika izveidots Castrol’s Classic Oils zīmols.

2000. gadā Birma -Castrol nopirka BP.

AUTO EĻĻAS

TAVAM KLASISKAJAM AUTO

CASTROL CLASSIC OILS

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.